Na co można zużyć 1 kilowat energii?

Korzystając z rozmaitych urządzeń zasilanych energią elektryczną w domu, rzadko zastanawiamy się, ile każde z nich potrzebuje kilowatów energii, aby poprawnie funkcjonować. Chcąc lepiej zrozumieć zużycie energii w naszym gospodarstwie domowym, warto poglądowo wiedzieć, na co można zużyć 1 kilowat energii.

Przede wszystkim taka ilość energii wystarczy nam, aby móc przez korzystać z odbiornika telewizyjnego przez co najmniej 10 godzin. Jeśli chcemy zużyć 1 kilowat energii, możemy pozwolić sobie również na spędzenie co najmniej 4 godzin przed monitorem komputera. Jeden kilowat energii może być dla nas również możliwością godzinnego odkurzania bądź dwuminutowego ciepłego prysznica. Jeśli chcemy rozdysponować jeden kilowat energii, możemy także przez około 40 godzin słuchać muzyki lub golić się maszynką elektryczną przez 3 lata!

Energia elektryczna w liczbach pozwala lepiej zrozumieć nam jej zużycie w gospodarstwie domowym oraz racjonalniej korzystać z poszczególnych urządzeń. To bardzo ważna umiejętność, która pozytywnie wpłynie na wysokość rachunków za energię elektryczną.


http://www.bamartech.pl/kingspan_biosafe_44.html http://www.nablysk-sosnowiec.pl/referencje